4.10.13

VAY BAŞIMA GELENLER!-YILMAZ PARLAR


 VAY BAŞIMA GELENLER!

YILIN KOMEDİ FİLMİ 04 EKİM 2013’DE SİNEMALARDA

Dağıtım                                : Warner Bros.

Yazan & Yöneten                 : Semra Dündar

Yapım Şirketi                       : Kült Film Yapım

Yapımcı                                : Kemal Öğün

Proje Tasarım & Hikaye       : Kemal Öğün

Süpervizör                            : Semra Dündar-Kemal Öğün

Görüntü Yön.                       : Tayfun Çetindağ

Yard Yön.                             : Burak Yırtar

Kurgu                                   : İlyas Uygur-Fono Film

Müzik                                    : Hüsnü Şenlendirici

Cast Danışmanı                    : Latif Akgedik

Sanat Yön.                           : Kült Sanat

Makyaj                                  : Filiz Özgül

Kostüm                                 : Esengül Sezgin

Süre                                      : 100 Dk

Türü                                      : Komedi-Macera

Vizyon Tarihi                         : 4 Ekim 2013

Çekim Yeri                           : İzmir-Bergama, İstanbul

Oyuncular                            : Hüsnü Şenlendirici (Murat), Metin Keçeci (Meto), Merve Altınkaya (Zeynep), Sinan Bengier (Efe Dede), Levent İnanır (Organik Rıfat), Hüseyin Elmalıpınar (Kazım Amca), Müge Oruçkaptan (Ayşe), Abidin Yerebakan (Canavar), Melek Yargıcı (Tülin), Inga Ojog, Mustafa Şen, Volkan Baş, Tülay Bulut, Ali Bulut, Derya Şen Ve Bergama Halkı...

Konuk Oyuncu                    : Metin Şentürk (Sorgu Memuru)Sinema sezonu, seyirciyi tam anlamıyla kahkaha krizine sokacak olan ‘Vay Başıma Gelenler!’ adlı komedi filmiyle açılış yapıyor. Semra Dündar’ın senaryosunu yazarak, yönetmen koltuğunda oturduğu “Vay Başıma Gelenler!” bayram haftası bayram şekeri tadında, komedi ve macera dozu yüksek, temposu hiç düşmeyen bir film olarak seyirci ile buluşacak.

Çekimleri İstanbul’da ve İzmir’in Bergama ilçesinde yapılan, Hüsnü Şenlendirici, Metin Keçeci, Merve Altınkaya, Sinan Bengier, Metin Şentürk, Levent İnanır, Abidin Yerebakan, Müge Oruçkaptan ve Hüseyin Elmalıpınar’ın rol aldıkları film özlenen Yeşilçam klasikleri tadında 11 Ekim 2013’ten itibaren vizyona girecek. 

İlk kez bir sinema filminde yer alan ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin oyunculuğuyla herkesi şaşırtacağı filmde, Murat ve Meto adlı iki kankanın maceraları, komedi dozu yüksek bir dille anlatılıyor. Her genç gibi zengin olup yaşadıkları zorlu İstanbul hayatından “yırtma” hayalleri kuran Murat (Hüsnü Şenlendirici) ve Meto (Metin Keçeci) adlı iki canciğer arkadaş, paraya en çok sıkıştıkları anda para kokusu aldıkları Bergama’ya giderler ve orada hiç de hesaba katmadıkları maceralara atılırlar.


 
 
 İkisi de hayta, bir baltaya sap olamamış tipler olmasına rağmen, Murat, arkadaşından daha öte, bir de kötü alışkanlığa sahiptir. Birkaç yıl önce babasını kaybeden Murat, bu kaybının acısıyla isyankâr bir genç olmuş, kumar gibi kirli bir işe bulaşıp, borç batağına saplanmıştır. Metin ise sevdiği kızla evlenmek üzeredir; ancak parasızlıktan ötürü nasıl düğün yapacağını Murat’la birlikte kara kara düşünmektedir. İki genç, bir taraftan çakma işporta malı satmaktan, şans oyunları oynamaya, at yarışlarında tüyo verip kupon doldurmaya kadar birçok sözüm ona “iş” dalında para kazanıp borçlarını ödemeye ve para biriktirmeye çalışırlarken, diğer taraftan Murat, kumar borcu yüzünden sürekli peşinde olan kumarhaneci Organik Rıfat’a (Levent İnanır), elinde avucunda ne varsa kaptırmıştır. Hiç hesapta olmayan dedesi (Sinan Bengier) ile ansızın tanışan Murat,zengin olma hayaliyle Bergama’ya sürüklenir; fakat hayatının tamamen değişeceğinin henüz farkında değildir. 

 

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder