30.11.12

HAVANADA 7 GÜN-YILMAZ PARLAR

HAVANADA 7 GÜN


Benicio del Toro, Pablo Trapero, Julio Medem, Elia Suleiman, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabio ile Laurent Cantet’in yönettiği ve Josh Hutcherson, Vladimir Cruz, Emir Kusturica ile Alexander Abreu’nun oynadığı Havana’da 7 Gün (7 Days in Havana), 30 Kasım 2012′de M3 Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Yedi günde geçen yedi hikâye. Yedi yönetmenden tek bir kent: Havana! Haftanın günleri ilerlerken, farklı karakterlerin gündelik ve olağandışı hayatları gözler önüne seriliyor.

 Yedi günde geçen yedi hikâye. Yedi yönetmenden tek bir kent: Havana! Sırasıyla haftanın günleri ilerlerken, farklı karakterlerin hem gündelik hem de olağandışı hayatları gözler önüne seriliyor. Filmi samimi ve gerçekçi kılan ise şehre turistik bir gözle bakmayıp şehrin ruhunu özümseyerek, farklı nesil ve kültürleri zengin bir yelpazede bir araya getirmesi. Her bir hikâyenin konusu farklı olsa da karakterler ve mekânlar da bazen hikâyeler arasında geçiş yapıyor. Havana’ya has sıcak ve yoğun duyguları yakalayan filmde ilk yönetmenlik denemesiyle oyuncu Benicio del Toro’nun yanı sıra kendi yönettiği bölümde başrolü oynayan Elia Suleiman ve bu kez kameranın önüne geçen yönetmen Emir Kusturica da yer alıyor.

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder