1.5.13

NEREDESİN SÜPERMEN-YILMAZ PARLAR

NEREDESİN SÜPERMEN

Yönetmenliğini Karzan Kader’in üstlendiği BEKAS – NEREDESİN SÜPERMEN, doksanlı yıllarda büyük acıların yaşandığı bir coğrafyadaki olaylara çocukların gözlerinden bakan, etkileyici ve umut dolu bir film. Geçtiğimiz hafta sona eren İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen NEREDESİN SÜPERMEN, 1982 Sülemaniye doğumlu yönetmen Karzan Kader’in ilk uzun metrajlı filmi. Bölgede süregiden savaş yüzünden kendisi de çocukken doğduğu topraklardan ayrılmak zorunda kalan Kader’in filmi içerdiği otobiyografik öğelerle de dikkat çekiyor.

10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana, doksanlı yılların başında Kuzey Irak’taki bir Kürt köyünde yaşayan iki kardeştir. Benzersiz hayal güçleri sayesinde yaşama tutunan iki öksüz kardeşin hayatı, köyde seyrettikleri Süpermen filminin ardından ilginç bir hal alır. Karşısına çıkan hiçbir güçlüğün yenemediği Süpermen’e hayran olan iki kafadar, ne pahasına olursan olsun gidip bu hiçbir şeyin yenemediği adamı bulmaya karar verirler.
Nerede olduğunu bilmedikleri Amerika’ya ulaşmak üzere Michael Jackson adını verdikleri eşeklerine binerek yola koyulan iki kardeş, mayınlar, savaş ve türlü zorluklarla dolu bir yolculuğa çıkmak üzerelerdir.

Vizyon Tarihi:
03.05.2013

Yönetmen :
Karzan Kader

Senaryo :
Karzan Kader

Oyuncular :
Zamand Taha, Sarwar Fazil

Orijinal Adı :
Bekas

Yapım Yılı :
2012

Görselleri indirmek için:
http://we.tl/sLgTeba3yK

Fragmanı izlemek için:
http://vimeo.com/43900705

İthalat:
Bir Film

Dağıtım
Tiglon

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder