17.7.14

Çöldeki İzler(Tracks)-Yılmaz Parlar

John Curran’ın yönettiği ve Mia Wasikowska, Adam Driver, Emma Booth ile Jessica Tovey’in oynadığı Çöldeki İzler (Tracks), 18 Temmuz 2014’de M3 Film dağıtımıyla Kurmaca Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Mia Wasikowska’nın yazar Robyn Davidson’ı canlandırdığı film, yazarın köpeği ve dört deveyle 1977 yılında Avustralya çöllerinde yaptığı yolculuğu konu alıyor. Adam Driver ise, Davidson’ın yolculuğunu kaydeden fotoğrafçı Rick Smolan rolünde. Film, büyüleyici görüntüler eşliğinde nefes kesici bir yolculuğu anlatırken, genç bir kadının meydan okuyuşuyla feminizmden, hikâyenin geçtiği coğrafya nedeniyle sömürgeciliğe kadar pek çok temaya değiniyor.

Çöldeki İzler
(Tracks)

Gösterim Tarihi: 18 Temmuz 2014
Dağıtım: M3 Film
İthalat: Kurmaca Film
Yönetmen: John Curran
Senaryo: Marion Nelson, Robyn Davidson, Emma Booth
Görüntü Yönetmeni: Mandy Walker
Kurgu: Alexandre De Franceschi
Müzik: Garth Stevenson
Yapımcı: Emile Sherman, Iain Canning
Yapım Yılı: 2013
Ülke: İngiltere, Avustralya
Dil: İngilizce
Süre: 110 dakika
IMDb: http://www.imdb.com/title/tt2167266/
Oyuncular: Mia Wasikowska, Adam Driver, Emma Booth, Jessica Tovey.

Konu:

John Curran’ın yeni filmi “Tracks”, Avustralyalı yazar Robyn Davidson’ın kendi anılarını kaleme aldığı aynı adlı kitabından bir uyarlama. Mia Wasikowska’nın Davidson’ı canlandırdığı film, yazarın köpeği ve dört deveyle 1977 yılında Avustralya çöllerinde yaptığı yolculuğu konu alıyor. Adam Driver ise, Davidson’ın yolculuğunu kaydeden National Geographic fotoğrafçısı Rick Smolan rolünde.

Film büyüleyici görüntüler eşliğinde nefes kesici bir yolculuğu anlatırken; genç bir kadının meydan okuyuşuyla feminizmden, hikâyenin geçtiği coğrafya nedeniyle sömürgeciliğe kadar pek çok temaya da değiniyor.

Yönetmen John Curran, New York’tan Avustralya’ya yerleştiği dönemde, 80’li yıllarda keşfetmiş Robyn Davidson’ın kitabını. Genç kadının bir anlamda kendisini de keşfetmek için yaptığı bu yolculuğu, kendi yolculuğuna çok yakın bulan Curran, yıllar sonra bu uyarlamayı yapmaktan büyük heyecan duymuş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder