21.8.14

BETONDAKİ ÇATLAKLAR (CRACKS IN CONCRETE)-YILMAZ PARLAR

BETONDAKİ ÇATLAKLAR
(CRACKS IN CONCRETE)

Umut Dağ’ın yönettiği ve Murathan Uslu, Alechan Tagaev, Ivan Kriznjak ile Mehmet Ali Salman’ın oynadığı Betondaki Çatlaklar (Cracks in Concrete), 22 Ağustos 2014’de M3 Film dağıtımıyla Kurmaca Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Hapishanede geçirdiği on yıldan sonra Ertan, suç dünyasından uzak durarak yeni bir başlangıç yapmak niyetindedir ancak kimseyi kendisine inandıramaz. Yıllardır görmediği oğlu Mikail ise müzisyen olmanın hayalini kurmaktadır ama başlangıçta ihtiyaç duyduğu parayı uyuşturucu satarak kazanmaya karar vermiştir. Ertan, oğlunu suç dünyasından korumak için kimliğini gizleyerek ona yaklaşmaya çalışır.

Gösterim Tarihi: 22 Ağustos 2014
Dağıtım: M3 Film
İthalat: Kurmaca Film
Yönetmen:  Umut Dağ
Oyuncular: Murathan Uslu, Alechan Tagaev, Ivan Kriznjak, Mehmet Ali Salman, Erdem Türkoğlu, Shamil Iliskhanov
Senaryo: Umut Dağ, Petra Ladinigg
Görüntü Yönetmeni: Georg Geutebrueck
Kurgu: Claudia Linzer
Müzik: Iva Zabkar
Yapımcı: Veit Heiduschka, Michael Katz
Yapım Yılı: 2014
Ülke: Avusturya
Dil: Almanca, Türkçe
Süre: 105 Dakika


IMDb: http://www.imdb.com/title/tt3328762/?ref_=ttfc_fc_tt


Umut Dağ, ‘Kuma’dan sonra ikinci filmi ‘Betondaki Çatlaklar’da da sorunlu aile ilişkilerine göz atıyor. Hapishanede geçirdiği on yıldan sonra Ertan, suç dünyasından uzak durarak yeni bir başlangıç yapmak niyetindedir; ancak kimse ona inanmaz. Yıllardır görmediği oğlu Mikail ise müzisyen olmanın hayâlini kurmaktadır; ama başlangıçta ihtiyaç duyduğu parayı uyuşturucu satarak kazanmaya karar verir. Ertan, oğlunu suç dünyasından korumak için kimliğini gizleyerek ona yaklaşmaya çalışır. İlk gösterimi 2014 Berlin Film Festivali’nde yapılan baba-oğul hikâyesi, enerjik anlatımıyla büyük beğeni topladı
yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder